KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12948222
nr 1294 8222
Gunnar Persson
(1908-1975), Sverige
Oljemålning, "Fönstret, Löderup". Signerad, daterad -51. Olja på pannå, 32x40 cm
Gunnar Persson, svensk målare född i Stockholm 1908, död 1975.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 2 december 2019
kl 19:58:52
29/11 23:44:27
250 kr
2/12 09:02:58
Gunnar Persson
Läs mer om Gunnar Persson